درس گرافیک کامپیوتری یکی از دروس رشته نرم افزار می باشد که که با رویکرد ترسیم و محاسبات رایانه ای برای خلق تصاویر و اشیای گرافیکی با رایانه پرداخته می شود.

از این رو در سایت فرابگیر کتاب گرافیک رایانه ای را با با رویکرد برنامه نویسی دایرکت ایکس برای شما آماده کرده ایم که امید است مورد توجه شما علاقه مندان قرار بگیرد.

ماتریس ها اصول پایه ای دایرکت ایکس می باشند که با اصول و الگوریتم های محاسباتی می توان تصاویر دو بعدی و سه بعدی خلق نمود. در طراحی دو بعدی  گرافیک، اشکال و اشیاء همه بر روی یک صفحه ترسیم و ارائه می‌شوند.

این نوع گرافیک به خاطر پردازش سبکش خیلی به قدرت کارت گرافیک نیاز ندارد و فقط وقت cpu را اشغال می‌کند. برای کار با گرافیک دو بعدی نرم‌افزارهایی ساخته شده مانند فتوشاپ – فتوایمپکت – کورل دراو- کورل پینتر و غیره که فقط روی گرافیک دو بعدی کار می‌کنند و نرم‌افزارهایی ساخته شده مثل ماکرو مدیا فلش که چند رسانه‌ای هستند.

درس گرافیک کامپیوتری

گرافیک دو بعدی در وب سایت‌ها و نرم‌افزارهای معمولی به کار می‌رود. درس گرافیک کامپیوتری توسط دکتر محسن سجودی تهیه شده است که  برای شروع برنامه نویسی گرافیک رایانه ای با دایرکت ایکس بسیار مفید می باشد. اگرعلاقه مند به حوزه درس گرافیک رایانه ای می باشید کتاب های گرافیک رایانه ای موجود در سایت را به شما پیشنهاد می کنیم.

تیم فرابگیر در ابتدا و در سال ۱۳۹۲ به منظور ارتقا سطح یادگیری میان دانشجویان تشکیل گردید. در ادامه فعالیت های این تیم از سطوح آموزشی فراتر رفته و انجام انواع پروژه های برنامه نویسی، طراحی سایت، طراحی مدرن، پروژه های مدیریتی و تحقیق و در عملیات و آماری را در دستور کار خود قرار داد.

خدمات فرابگیر

  1. تبلیغات در فضای مجازی گوگل، اینستاگرام و فیس بوک.
  2. مدیریت صفحات اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک.
  3. برنامه نویسی حرفه ای با جدیدترین متدهای روز دنیا
  4. طراحی وب سایت و سئو نمودن مطالب با جدیدترین راهکارها برای بازدید حداکثری مطالب
  5. خدمات طراحی سربرگ؛ کار ویزیت، لوگو و بسته مدیریتی
  6. آموزش مجازی برای کاربران در زمینه های درخواستی دوره های موجود در وب سایت
X
سوالی دارین؟